Strona poświęcona Tomaszowi "Nosferatu" Beksińskiemu.


Naszym celem jest stworzenie kompletnej bibliografii tego niezapomnianego redaktora muzycznego, prezentera radiowego, tłumacza.

Strona zawiera artykuły muzyczne autorstwa Tomasza publikowane przez "Magazyn Muzyczny", miesiecznik "Tylko Rock" i inne, jego przekłady tekstów oraz wywiady, a także wspomnienia o Nim.

Jesli dysponujesz materiałami dotyczącymi Tomasza Beksinskiego i chciałbyś sie nimi podzielić lub masz jakies sugestie dotyczące strony nosferatu.art.pl prosze o kontakt.

Marcin
  News:  
[05.05.2018] Suzanne Vega

Dodałem artykuł o Suzanne Vega z "Magazynu Muzycznego" 7/1990. Dodatkowo wiele drobnych poprawek.
[07.04.2018] tbmp3

Aktualny adres zaprzyjaźnionej strony www zawierającej opis audycji Tomka: http://tbmp3.pl/
[12.09.2016] Facebook

Aktualne informacje na temat książki Wiesława Weissa, zachęcam do udostępniania:
https://www.facebook.com/Tomek-Beksiński-Portret-prawdziwy-1768237753465917
[02.09.2016] Teraz Rock

W najnowszym numerze miesięcznika "Teraz Rock" 9/2016, został zamieszczony fragment książki Wiesława Weissa o Tomku.
[25.07.2016] TOMEK BEKSIŃSKI Portret prawdziwy

16 września 2016 (piątek) o godzinie 18:00 na Zamku Królewskim w Sanoku ul. Zamkowa 2 odbędzie się uroczysta premiera książki
Wiesława Weissa pt.: "TOMEK BEKSIŃSKI Portret prawdziwy". Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do Sanoka na spotkanie z autorem książki.Notka Wydawcy:
Wiesław Weiss "Tomek Beksiński. Portret prawdziwy"
Tomek Beksiński. Dziennikarz radiowy, który w swoich audycjach wykreował intrygujący, niepowtarzalny, wciągający świat. Błyskotliwy tłumacz filmów o przygodach Jamesa Bonda, "Latającego Cyrku Monty Pythona", westernów Sergio Leone i horrorów wytwórni Hammer. Syn wybitnego malarza Zdzisława Beksińskiego. Doctor Jimmy, jak podpisywał się w młodzieńczych listach. Duke, jak nazwała go jedna z kobiet, które przewinęły się przez jego życie. Nosferatu, jak sam przedstawiał się czasem w audycjach. Postać kultowa.
Kim był? Jak żył? Czego pragnął? Czym się dręczył? Dlaczego i jak umarł? Czy jego historia nie skrywa żadnych tajemnic? Czy rzeczywiście została opowiedziana już do końca?
Wiesław Weiss znał Tomka Beksińskiego wystarczająco dobrze, by w poszukiwaniu prawdy o nim dotrzeć do wielu osób, które nigdy wcześniej nie wypowiadały się na jego temat publicznie. A te, które o nim mówiły, nakłonić, by sięgnęły głębiej w przeszłość, a także ujawniły nieznane świadectwa i dokumenty. Wynikiem jest książka, która odpowiada na wiele pytań dotychczas pozostających bez odpowiedzi. Mówi o legendarnym dziennikarzu i tłumaczu więcej niż wszystkie źródła dostępne do tej pory. Pokazuje Tomka Beksińskiego, jakiego do tej pory nie znaliśmy.

[04.03.2011] WAMPIR WCIĄŻ ŻYWY, czyli wieczory z Tomaszem "Nosferatu" Beksińskim

Filmy pełnometrażowe w tłumaczeniu oraz z głosem lektorskim Tomasza Beksińskiego.
Czwartek i piątek (10-11.03.2011), Kino Mikro w Krakowie. Szczegółowy program
[23.10.2010] Kolejne uzupełnienia

Kolejne uzupełnienia. Dodatkowe recenzje z magazynu "Tylko Rock".
[25.08.2008] Uzupełnienia

Dodałem kilka nowych recenzji, dodatkowo drobne poprawki i uzupełnienia.
[22.02.2005] Powrót

W ten smutny dzień, powracamy do słów Tomasza z 1989 roku, opisującego w sposób chyba najbardziej prawdziwy postać swego Ojca - Zdzisława Beksińskiego...